BiHSportVijesti

Sarajevo slavilo na Pecari

Široki Brijeg je na Pecari u derbi meču 21. kola PL BiH doživio težak poraz od Sarajeva rezultatom 1:3.

Fudbaleri Sarajeva došli su do prva tri boda u proljetnom dijelu sezone i to na veoma teškom gostovanju u Širokom Brijegu.

Izabranici trenera Mirze Varešanovića izgledali su jako dobro. Bukvalno su razbili Širokobriježane i zasluženo odnijeli tri vrijedna boda u borbi za izlazak u Evropu.

Već u 5. minuti momci u bordo dresovima došli su do vodstva, a strijelac je bio Hamza Čataković.

Almedin Ziljkić je u nadoknadi prvog dijela pogodio za 0:2, nakon opravdano dosuđenog penala.

Na 0:3 povisio  je Renan Oliveira u 80. minuti susreta, da bi domaći u sudijskog nadoknadi samo ublažili rezultat.

Široki je trenutno drugi na tabeli sa 36 bodova i ima devet bodova manje od prvoplasiranog Zrinjskog.

Sarajevo je nakon ove pobjede šestoplasirano sa 28 osvojenih bodova.

Fudbaleri Sarajeva već u srijedu igraju zaostali susret 18. kola PL BiH i to protiv najvećeg rivala Željezničara.

Tuzla City i Sloga su remizirali (0:0)u Srebreniku, dok je Zrinjski sa 5:0 savladao Posušje.