KonjicSportVijesti

Futsaleri Konjica nakon velikog preokreta poraženi od Sarajeva

Futsaleri Sarajeva savladali su danas na svom parketu Konjic 10:5 u zaostaloj utakmici 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Ovaj meč se trebao igrati prošlog vikenda, ali je odložen, te su ekipe iskoristile početak reprezentativne pauze da odigraju utakmicu.

Konjic se jako dobro držao pola sata igre, ali su doživjeli potop u posljednjih deset minuta i upisali poraz. Domaći su poveli sa 2:1, potom slijedi odlična igra Konjica koji pravi prekoret i  vodi sa 2:5, a onda slijedi prekoret kakav odavno nije viđen koji prave domaći, ekipa Sarajeva je u posljednih 12 minuta postigla čak osam golova i na kraju ubjedljivo trijumfovala.

Konjičane je zasigurno poremetio crveni karton koji je u 18.minuti dobio Amir Baručija, najbolji strijelac gostujuće ekipe.

Četiri pogotka je dao Faruk Brkanić za domaće, po dva Ibrahim Hršumović i Anes Džafo, a po jednom su se u strijelce upisali Stefan Jokić i Muanis Duvnjak. Za Konjic su pogađali dva puta Josip Bilić, te po jednom Dejan Debelnogić, Faris Bajramović i Edis Mršo koji je postigao autogol.

GFC SARAJEVO – FC KONJIC 10:5 (2:3)
KSC “Skenderija”
Gledalaca: 80
Sudije: Emil Husković i Armin Jelin (oba Mostar)
Strijelci: 0:1 Mršo 2ag, 1:1 Brkanić 3, 2:1 Brkanić 12, 2:2 Debelnogić 17, 2:3 Bilić 19, 2:4 Bajramović 25, 2:5 Bilić 27, 3:5 Brkanić 28, 4:5 Hršumović 30, 5:5 Džafo 32, 6:5 S. Jokić 33, 7:5 Hršumović 34, 8:5 Duvnjak 37, 9:5 Džafo 38, 10:5 Brkanić 40
Žuti kartoni: Brkanić, Džafo, Mršo (Sarajevo), Bajramović (Konjic)
Crveni karton: Amir Baručija (Konjic) 18

SARAJEVO: Halilović, Mršo, Džafo, Brkanić, Duvnjak, Salihović, Čovrk, S. Jokić, Zukić, Torlaković, Hršumović, Hodžić

KONJIC: Romović, Jusić, Handžić, Bilić, De. Kovačević, Di. Kovačević, Mujak, Kožul, Graho, Baručija, Šabanović, Debelnogić, Bajramović