BiHKonjicSportVijesti

Željo u Konjicu savladao Budućnost

Fudbaleri Željezničara ostvarili su pobjedu u prvoj pripremnoj utakmici na zimskim pripremama.

U Konjicu su se danas Plavi sastali sa Budućnosti iz Banovića, koju su savladali sa 1:0.

Trenutak odluke desio se u 19. minuti, kada je Haris Hajdarević lijepo pogodio udarcem sa 25 metara.

Do tog trenutka nije bilo previše uzbuđenja, ali ono što zabrinjava Edisa Mulalića i navijače Želje jeste povreda Edina Cocalića, koji je zbog iste igru napustio u 10. minuti.

Budućnost je do poravnanja mogla u 26. minuti, ali Demirović nije bio najprecizniji, a odmah u narednom napadu Armin Hodžić šutira preko gola.

Dobru predstavu pokazala je Budućnost u drugom poluvremenu, ali do gola nije uspjela da dođe. Prijetili su Banovićani odmah u prvom napadu, a u 57. minuti je Santos nanizao nekoliko igrača Budućnosti, pa šutirao, a loptu s gol-crte izbija jedan protivnički fudbaler.

Potom je mladi golman Vedad Muftić u dva navrata spasio svoj gol sjajnim intervencijama, a u 70. minuti mladi Pirić ne koristi dobru priliku.

Deset minuta poslije je prijetio i Mekić, ali bezuspješno. Završilo je 1:0.

Prijateljska utakmica, Konjic:

Željezničar – Budućnost 1:0 (Hajdarević 19’)

Željezničar: Bender, Cocalić, Drina, Galić, Jašarević, Hodžić, Hajdarević, Štilić, Drljo, Amoah i Križevac.

Drugo poluvrijeme su počeli: Muftić – Šehić, Kosorić, Kobašević, Malić – Pirić, Mekić – Efendić, Bekrić, Santos – Beganović.

Budućnost: Ikanović, H. Berbić, Đerzić, E. Berbić, Muratović, Avdić, Gogić, Lugavić, Demirović, Smajlović, Ad. Husić.