SportSvijetVijesti

Argentina je novi prvak svijeta

Reprezentacija Argentine je novi prvak svijeta.

Argentinci su danas u spektakularnom finalu Mundijala u Kataru pobijedili Francusku poslije penala sa 4:2 te treći put u historiji postali šampioni svijeta.

Selekcija Argentine je povela u 23. minuti. Glavni sudija Maricniak je dosudio prilično sumnjiv penal nakon duela Di Marie i Dembelea, a siguran sa bijele tačke bio je Messi.

Argentinci u 36. minuti stižu do novog gola. Poslije sjajne akcije pogodio je Di Maria.

Francuzi su u 80. minuti smanjili na 2:1 kada je Mbappe iz penala postigao gol. Dvije minute kasnije Mbappe postiže fantastičan gol za poravnanje i donosi Francuskoj produžetke.

U prvom produžetku nije bilo golova, a onda je Messi u 108. minuti dao treći gol za Argentinu.

Francuska u 117. minuti iz novog penala preko fenomenalnog Mbappea stiže do 3:3.

Argentinci su bili uspješniji nakon izvođenja jedanaesteraca (4:2 u raspucavanju) te treći put u historiji postali šampioni svijeta.

Prethodno su osvajali Mundijal 1978. i 1986. godine.