SportSvijetVijesti

KATAR 2022/ Hrvatska nakon penala izbacila Brazil i prošla u polufinale

Reprezentacija Hrvatske se plasirala u polufinale Mundijala u Kataru nakon što je danas u četvrtfinalu pobijedila Brazil poslije boljeg izvođenja penala. Bilo je na kraju 4:2 nakon penala.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja.

Brazil je u drugom poluvremenu zaigrao mnogo bolje, imao nekoliko fantastičnih šansi, ali je na golu Hrvatske briljirao Livaković.

S obzirom da golova nije bilo u regularnih 90 minuta, uslijedila su dva produžetka sa po 15 minuta.

Hrvatska se dobro držala sve do 105. minute, a onda je Neymar nakon fenomenalne akcije pogodio za prednost Brazila.

Ipak, Hrvatska dolazi do poravnanja u 117. minuti. Oršić je asistirao, a Petković postiže gol za 1:1 te svojoj selekciji obezbijedio penale.

Hrvati su bili uspješniji u raspucavanju sa bijele tačke i prošli u polufinale rezultatom 4:2.