Najbolji bh. teniser Damir Džumhur, danas je pobjedom protiv Caspera Ruuda (65. igrač svijeta), inače 7. nositelja ovog turnira, započeo svoj nastup na ATP turniru u švedskom Bastadu.

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci na Evropskom prvenstvu u Budimpešti odigrala je i meč trećeg kola grupne faze, te upisala i treću pobjedu.

U organizaciji Univerzalne škole sporta " Bambino " na SC Partizanovo u Konjicu utakmicama 1. i 2. kola po grupama nastavljen je turnir u malom fudbalu " Tri kornera penal " .

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci pobijedila je danas Holandiju na otvaranju Evropskog prvenstva.

U organizaciji Univerzalne škole sporta " Bambino " na SC Partizanovo u Konjicu utakmicama 1. kola po grupama nastavljen je turnir u malom nogometu " Tri kornera penal " .

U organizaciji Sportskog saveza Jablanice na stadionu malih sportova " Zlatan Alikadić - Tazlo " utakmicama 3. posljednjeg kola po grupama završena je prva faza je 24. po redu noćnog turnira u malom fudbalu " Jablanica 2019 ".

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka osvojio je treće mjesto na mitingu Dijamantne lige u Monte Karlu. Tuka je 800 metara pretrčao u vremenu od 1:43.52.

Fudbaleri konjičkog prvoligaša Igmana po rukovodstvom novog šefa stručnog štaba Fadila Hodžića na Gradskom stadionu u Konjicu marljivo se pripremaju za start u Prvoj ligi FBiH, a prvi rival Konjičanima 10. avgusta je TOŠK uz Tešnja, a Igman je domaćin ovom susretu.

U organizaciji Univerzalne škole sporta " Bambino " na SC Partizanovo u Konjicu pred dobrano popunjenim tribinama počeo je turnir u malom nogometu " Tri kornera penal " . Ovaj turnir je bio jedan od najjačih u bivšoj državi . Generalni sponzor turnira je Ministarstvo obrazovanja nauke, kulture i sporta Hercegovačko - neretvanskog Kantona i Općina Konjic.

Na ovogodišnjem turniru prijavilo se 15 ekipa koje su podjeljene u četiri grupe.
Grupa A, TR Salihović - Miris Lipe Auto škola Startline 3:1 ( Selimović 2, Handžić - Grlica ), Internet club BlueNet - Nargila bar Ašk 2:2 ( Demirović, Pervan - Alić, Jugović ), grupa B, Grewwe Tadiv - Centar caffe Hrasnica 4:1 ( Vila 2, Kudra, Husrep - Savija ).

Raspored, petak, 12. juli, u 20:00 sati, grupa C, Auto škola MB - Beks Glavićine, grupa C, u 20:45 sati, IKM - Monter, u 21:30 sati, grupa B, Boloban d.o.o. - Rekreativo .

Ismet Nimanović

Uz prisustvo svih predstavnika klubova Prve lige FBiH u hotelu Holiday izvšeno je žrijebanje takmičarskih brojeva za sezonu koja će početi 10. avgusta.

Sve utakmice 1. kola se igraju 10. avgusta, a sastaju se, Živinice: Slaven - Olimpik, Travnik: Travnik - Bratstvo, Goražde: Goražde - Metalleghe BSI, Čapljina: Čapljina - Budućnost, Orašje: Orašje - Rudar, Bihać : Jedinstvo - Zvijezda, Hadžići: Radnik - GOŠK, Konjic: Igman - TOŠK.

Raspored, FK Igmana, 2. kolo, Bratstvo - Igman, 3. Igman - Olimpik, 4. GOŠK - Igman, 
5. Igman - Orašje, 6. Radnik - Igman, 7. Igman - Slaven, 8. Travnik - Igman, 9. Igman - Rudar, 10. Igman - Čapljina, 11. Goražde - Igman, 12. Igman - Jedinstvo, 13. Zvijezda - Igman, 14. Igman - Metalleghe BSI i 15. Budućnost - Igman.
Ismet Nimanović
Page 1 of 74