Domaći fudbal / 11. kolo Druge lige FBiH - nastavlja se sjajna serija FK Klisa, osma uzastopna pobjeda

Fudbaleri Klisa iz Buturović Polja nastavljaju više nego sjajnu seriju u Drugoj ligi FBiH, grupa, Jug.

Ovaj put popularni Klišani su u derbija ovog kola gostovali u Prozoru / Rami gdje su savladali domaću Ramu rezultatom, 2:0, oba gola je postigao Muamer Vila. Ovo je Klišanima osma uzastopna pobjeda uz nevjerovatnu gol razliku, dali su 30, a primili samo 3 gola.

Lider Posušje je bio veoma efikasan u Jablanici savladvši domaću Turbinu rezultatom, 6:0, još su gostujuče pobjede zabilježili Branitelj u Stocu, 3:2, te Neum u Podhumu kod Livna protiv Kamešnice, 2:0.

Važne domaće pobjede su ostvarili Brotnjo Čitluk i Sloga( Gornji Vakuf / Uskoplje protiv Tomislava, 2:1, odnosno Troglava 1918, 4:1.

Rezultati,
Prozor / Rama: Rama - Klis 0:2 ( Vila 49' 51 ' ).

Stolac: Stolac - Branitelj 2:3 ( Buzaljko 50' Raguž 63' / Bunoza 34' 52' Martinović 90+2' ).

Jablanica: Turbina -Posušje 0:6 ( Nezirić 34' AG, Bešlić 40' 64' Begić 53' 59' Nenadić 90' ).

Čitluk: Brotnjo Čitluk - Tomislav 2:1 ( Ilić 18' Džeba 68' / Stipić 80' ).

Gornji Vakuf / Uskoplje: Sloga -Troglav 1918 4:1 ( Grubeša 9' iz 11m. Posavac 35' Abazović 83' Omeragić 90+1' / Čačija 76' ).

Bijelo Polje: Bjelopoljac - Grude 3:0 ( Fazlagić 38' 85' Brekalo 74' ) .

Podhum, Livno: Kamešnica - Neum 0:2 ( Leženić 23' Konjevod 34' iz 11m ) .

14. Stolac 11 1 1 9 12:49 4

Lista strijelaca, 11 golova Babić ( Rama ), 10 - Glavina ( Posušje ), 9- Abazović ( Sloga ), 7 - Fazlagić ( Bjelopoljac ), 6 - Bajrić ( Igman ), Bunoza ( Branitelj ), 5 - Šimunović ( Klis ), Jeličić ( Rama ), Bešlić ( Posušje ), 4 -S. Tadić ( Tomislav ), Duvnjak ( Troglav 1918 ),Mikulić ( Grude ), Begić ( Posušje ), 3 gola, Vila, A. Kudra, Hakalović ( Klis ), Keskin ( Turbina ), Jeličić ( Rama Lovrić ( Neum ), Ilić ( Brotnjo Čitluk ), Bagarić ( Tomislav ), Husrep ( Klis ), Puljić ( Stolac ), Bečirović ( Rama ), Jazvin ( Bjelopoljac ) ..

Parovi, 12. kola, subota, 10. novembar u 13:30 sati, Stolac: Stolac - Brotnjo Čitluk, Tomislavgrad: Tomislav - Kamešnica, nedjelja, 11. novembar, Mostar: Branitelj - Klis, Grude: Grude - Turbina, Posušje: Posušje - Sloga, Livno: Troglav 1918 - Rama, Neum: Neum - Bjelopoljac .

Rama - Klis 0:2 ( 0:0 )

Prozor / Rama, igralište " Luka " , gledalaca:200, sudija: Jure Delić ( Mostar ) - 8. Strijelci: 0:1 - Vila ( 49 ), 0:2 - Vila ( 51 ). Žuti kartoni: Topić, Ovnović ( Rama ), Husrep, Kozić, Hakalović, Vila ( Klis ). Igrač utakmice: Muamer Vila ( Klis ) - 9,5.
Rama: Katlak 6,5, Lovrić 6 ( od 76. Mi. Jeličić - ), Ma. Jeličić 6,5, Topić 6 ( od 76. Dedić - ), Markešić 6, Zahirović 6 ( od 79. Zadro - ), Bečirović 6, Ovnović 6,5, Babić 6,5, Budimir 6, Džalto 6. Trener: Duje Nevistić.
Klis: Ramić 8, Husrep 8 ( od 65. Bajrić 8 ), Ćosić 8,5, Bitevija 8, Šehić 8, Makan 9, Kozić 9, Hakalović 8 ( od 77. Habibija - ), Letuka 8, Šimunović 8, Vila 9,5 ( od 78. Kudra - ), . Trener: Adis Padalović.

Fudbaleri Klisa iz Buturović Polja nastavljaju sa serijom pobjeda, ovaj put su u Prozoru / Rami zabilježili osmu uzastopnu pobjedu. U prvom dijelu mreže su mirovale, ali najbolju priliku su imali popularni Klišani u 44. minuti kada je najbolji akter ovog derbija kola Muamer Vila na maestralan način uposlio Berna Šimunovića koji se našao sam pred golmanom Katlakom koji je sjajno intervenisao. I u drugom poluvremenu puleni trenera Adisa Padalovića su nastavili sa napadima i u 49. minuti Adi Makan je asistirao Muameru Vili koji je vješto prevario domaćeg golmana za 0:1. Samo dvije minute kasnije korner za Klis sa lijeve strane koji je izveo Samir Bitavija, nakon gužve pred golom domaći su izbacili loptu iz kaznenog porostora koja je došla do Vile koji je pogodio lijevi donji ugao gostiju za 0:2. Do kraja utakmice tri velike prilike za Klis, ali je ostalo 0:2 .