Domaći fudbal / Osmina - finala Kupa BiH

Samo u Gradačcu i Tešnju riješeno u regularnom dijelu, na šest utakmica odlučivali penali.

Osmina - finala Kupa BiH donijela je puno uzbuđenja, premijerligaši Sarajevo, Zrinjski i Široki Brijeg su se plasirani u četvrt - finale, Federalni prvoligaši
TOŠK, Zvijezda Gradačac, Borac Banja Luka, OFK Sloga Gornje Crnjelevo iz Prve lige RS i senzaciju je napravila ekipa Klisa iz Buturović Polja, Druga liga FBiH, grupa Jug.

U Prijedoru domaća ekipa Rudar Prijedor ugostila je ekipu Klisa iz Buturović Polja, MZ Konjic. Gosti su preko Berna Šimunovića stekli prednost u 41. minuti, da bi Prijedorćani u drugom dijelu u 54. i 56. minuti ( Pekija, Kovačević), preokrenuli rezultat u svoju korist. 11 minuta prije kraja ponovo je Šimunović strijelac za poravnanje i penale. Pravi junak velike pobjede hercegovačkog Hofenhajma, Jasmin Ramić je " skinuo " tri penala za istorijsku pobjedu Klišana, 2:3.

Derbi su odigrali premijerligaši na Tušnju, Sloboda i Široki Brijeg, domaći su poveli u 8. minuti, Vidović, a deset minuta kasnije je izjednačio Popović, u izvođenju penala uspješiniji su bili Širokobriježani, 5:6. u drugom duelu članova elite bh. fudbala, Zrinjski je bio uspješniji u penal seriji, 5:3, golove su dali, Laštro i Puzigača, a treći premijerligaš koji se plasirao u dalje takmičenje je lider u BH Telecom Premijer ligi, Sarajevo, u regularnom je bilo bez golova, a u izvođenju najstrožije kazne uspješniji su bili puleni Husrefa Musemića.

Penali su odlučivali i na susretu u mjestu Kikači između domaćeg Kantonalca, Mladosti i ekipe OFK Zvijezda Gornje Crnjelevo, Prva liga RS. Mada su domaći u 47. minuti imali prednost od, 2:0 ( Avdibašić 2, ), gosti su stigli do poravnanja, 2:2 ( Komarčević 2 ) i penala u kojima su bili uspješniji, 6:7.

I u Banja Luci su odlučivali penali, nakon što su mreže mirovale domaći Borac je iz Kupa izbacio premijerligaša Radnika iz Bjeljine, 5:4.

U Tešnju je domaći TOŠK visoko porazio premijerligaša GOŠK -a iz Gabele, 4:0, dok je dueli dvije Zvijezde u Gradačcu pripao domaćinima, 2:0 ( Popović i Jusufbašić.

Prijedor: FK Rudar Prijedor - FK Klis 2:2, ( Pekija 54' Kovačević 56' / Šimunović 41' 79' ), penali 2:3 .

Tešanj: NK TOŠK - NK GOŠK 4:0 ( Nuhanović 38' Kalesić 70' Hasić 80' iz 11m. Dizdarević 89' ).

Kakanj: FK Rudar - FK Sarajevo 0:0, penali 2:4 .

Gradačac: NK Zvijezda - FK Zvijezda 09 2:0 (Popović 51' Jusufbašić 88' iz 11m. ).

Kikači: FK Mladost - OFK Sloga G.C. 2:2 ( Avdibašić 6' 46' / Komarčević 63' 90+2' ), penali 6:7 .

Mostar: HŠK Zrinjski - FK Krupa 1:1 ( Laštro 54' / Puzigača 70' ), penali 5:3.

Banja Luka: FK Borac - FK Radnik 0:0, penali 5:4.

Tuzla: FK Sloboda - NK Široki Brijeg 1:1 ( Vidović 8' / Popović 18' ) penali 5:6.

Rudar Prijedor Klis 2:2, penali, 2:3

Gradski stadion u Prejedoru, gledalaca: 200, sudija: Danijel Bojo ( Kiseljak ) - 8. Žuti kartoni: Davidović, Živanić ( Rudar Prijedor ), Ramić, Kozić ( Klis ). Strijelci: 0:1 - Šimunović ( 41 ), 1: 1 - Pekija ( 54 ), 2:1 - Kovačević ( 56 ), 2:2 - Šimunović ( 79 ).
Igrač utakmice: Jasmin Ramić ( Klis ) - 9,5 .

Rudar Prijedor: Petrović 7, Kukavica 7,5, Kovačević 7,5, Davidović 7, Gavranović 7,
Pekija 7,5, Marmat 7 ( od 46. Mrkić 7 ), Dragić 7 ( od 46. Lezić 7,5 ), Crnomarković 7, Mikić 7,5 ( od 74. Živanić - ), Ramić 7,5 ). Trener: Nedžad Žerić.

Klis: Ramić 9,5. Husrep 9, Ćosić 9, Makan 9,5, Kozić 9, Šehić 9, Bitevija 9 ( od 70. Hakalović - ), Habibija 9 ( od 75. Letuka - ), Bajrić 9 ( od 70. Hakalović - ), Vila 9, Šimunović 9,5 . Trener: Adis Padalović.