Domaći fudbal / 22. kolo Prva fudbalska liga FBiH

Travnik - Igman 0:3 ( 0:1 )

Stadion " Pirota" u Travniku, gledalaca: 200, sudija: Ernis Džemidžić (Goražde) 6,5. Strijelac. 0:1 - Džafić ( 21 ). 0:2 - Džafić (70), 0:3 - Albijanić (86). Žuti kartoni: Jurčević,
Kokot, Hećo, Čurić, Rastoka (Travnik), Graho, Handžić, Abdulahović, Džafić, Lukomirak (Igman).
Igrač utakmice: Idriz Džafić (Igman) 8.

Travnik: Kolak 6, Brljak 5 ( od 36. Čurić 5), Popović 5, Tabaković 5, Vazda 5 ( od 46. Hećo 5), Kokot 5, Durak 5, Jurković 5, Hasanbegović 5, Torlak 5 (od 56. Rastoka 5), Jurčević 5.Trener: Almir Memić.
Igman: Abdulahović 7, Pirija 8, Lončarić - (od 7. Sultanić 7,5), Lukomirak 8, Islamagić 8, Šabanović 8, Graho 7 (od 60. Mehić 7), Drljević 7, Handžić 7,5 (od 77. Albijanić), Džafić 8, Kašić 7. Trener: Nedim Jusufbegović.

Fudbaleri Igmana pod dirigentskom palicom novog trenera, Nedima Jusufbegovića u okviru 22. kola Prve lige FBiH su gostovali u Travniku. Tokom čitavog susreta Igman je kontrolisao igru, a već u 21. minuti na na sjajan centaršut sa desne strane Ajdina Sultanića, Idriz Džafić je glavom doveo Konjičane u rezultatsku prednost, 0:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena. I u drugom dijelu Konjičani su nastavili sa dobrom igrom koju su krunisali u 70. minuti, slobodan udarac sa lijeve strane je izveo Faris Handžić, ponovo je Džafić bio najspretniji i pogodio za, 0:2. Konačni rezultat je postavio Milorad Albijanić u 86. minuti, 0:3. Ovo je prva pobjeda Igmana u gostima u ovoj sezoni za mirniji nastavak sezone.