Međunarodni rukomet: Sjajna igra BH Zmajeva, velika pobjeda u Švicarskoj

Kvalifikaciona utakmica grupa 6. za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj i Danskoj 2019 godine.

Hrabri Zmajevi trijumfovali u Švicarskoj, odluka pada u tuzlanskom Mjedanu u subotu

Švicarska-Bosna i Hercegovina 21:24 (12:12)

Saint Gallen, dvorana " Krojcberse ", gledalaca: 4.000, sudije: Jan Erik Landreson i Mikael Lindors (Finska).

Švicarska: Portner, Blatter, Dahler, Von Deschwanden 5, Winkler, Suter, Rubin 2, Rothlisberger, Meister 6, Maros 1, Lier 3, Kuttel 4, Huwyler, Geisser, Gerbl, Delhees. Selektor: Mihael Suter.

Bosna i Hercegovina: Burić, Vranješ 3, Vegar 6, Terzić 2, Tatar, Tarabochia 5, Perić 2, Predragović 2, Panić 2, Ovćina 1, Nuić, Malinović, Mandić, Ahmetašević, Vražalić 1. Selektor: Bilal Šuman.

U okviru 6. grupe 3. kola kvalifikiacija za Svjetsko prvenstvo koje će se održati 2019 godine u Njemačkoj i Danskoj, reprezentacija BiH, mada vidno oslabljena zabilježila je veliku pobjedu u Saint Gallenu protiv direktnog konkurenta Švicarske za prvo mjesto koje vodi u baraž, rezultatom, 24:21.

U prvom poluvremenu obje selekcije su se smjenjivale u vodstvu, ali su najveću prednost imali Švicarci od tri razlike (9:6), ali su bh Zmajevi nošeni velikom podrškom, do kraja prvog dijela uspjeli poravnati na 12:12.

Sam početak drugog dijela je bio slika i prilika iz prvog dijela ove veoma važne utakmice za oba rivala, domaći su imali minimalno vodstvo. Ali u 50 minuti Švicarska je imala prednost od 18:16, slijedi sjajna igra naših momaka, koji prave mini seriju od 5:0 i na semaforu je 18:21. To je bilo dovoljno za veliko slavlje naših igrača i rukovodstva, te sjajnih navijača za veliku pobjedu, 21:24. Ova pobjeda, u šta svi vjerujemo, treba se potvrditi u subotu 13. januara u prepunom tuzlanskom Mejdanu, uz TV Face od 20,00 sati, prvo mjesto u grupi i odlazak u baraž. Sretno naši rukometni Zmajevi.

Grupa 6, tabela: 1. Švicarska 3 2 0 1 86:65 4

1. BiH 3 2 0 1 80:74 4
  2. Estonija 4 1 0 3 96:121 0

Subota, 13, januar, Tuzla: Bosna i Hercegovina-Švicarska u 20,00 sati, FACE TV